Jakie spodnie dla survivalowca?
Spodnie bojówki są elementem odzieży, który nieodłącznie kojarzy się z survivalem. Jednak czy wszystkie spodnie wojskowe tak samo dobrze nadają do wyjścia w teren? Czym powinny cechować się odpowiednio dobrane spodnie survivalowe?
Spodnie militarne – co warto wiedzieć?
Wśród ofert sklepów sprzedających spodnie moro męskie można wyróżnić dwie podstawowe grupy takiej odzieży. Pierwsza to BDU – nazwa ta jest skrótem od Battle Dress Uniform. Spodnie BDU mają prosty krój, po dwie kieszenie z przodu i z tyłu oraz dwie duże na udach. Takie bojówki męskie są wzmacniane materiałem na kolanach i pośladkach. O jakości tych spodni może świadczyć fakt, że od 1981 roku są używane w jednostkach U.S. Army na całym świecie. Drugi rodzaj spodni męskich, które doskonale nadają się do survivalu, to OTP. Ten skrót oznacza Outdoor Tactical Pants. Mają dwie kieszenie klasyczne ze wzmocnionym krawędziami i szerokie tylne, w które wkomponowane są dodatkowe kieszonki. Do tego dochodzą dwie kieszenie na udach oraz wzmocnienia na kolanach wraz z kieszeniami na miękkie ochraniacze.
Spodnie taktyczne – gdzie kupić?
Jeśli szukasz sklepu, w którym nabędziesz wysokiej jakości spodnie taktyczne na swoje wyprawy w teren, odwiedź koniecznie sklep online Predathor. W jego szerokiej ofercie znajdziesz zarówno modele BTU, jak i OTP, a także inne ubrania moro. Są one dostępne w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu możesz nabyć solidne spodnie za rozsądną kwotę!
Wśród spodni do survivalu dostępnych w Predathor warto zwrócić szczególną uwagę na następujące propozycje:
- Spodnie M65 Helikon Woodland – kopia legendarnych spodni M65, używanych przez U.S. Army. Powinny sprawdzić się zarówno w ostępach leśnych, jak i podczas innych aktywności na świeżym powietrzu. Są wyposażone w siedem kieszeni różnych rozmiarów, w których powinny zmieścić się wszystkie podręczne akcesoria. Dodatkowe troki w bocznych kieszeniach cargo służą do obwiązywania ud przy większym obciążeniu kieszeni. Zapobiega to nie tylko zsuwaniu się spodni, ale również i grzechotaniu zawartości. Spodnie wyprodukowano z wytrzymałej mieszanki nylonu i bawełny – Nyco Sateen.
- Spodnie M65 Vintage Fatigues Surplus Woodland – spodnie szturmówki charakteryzujące się dużą przewiewnością, którą zawdzięczają wykonaniu z czystej bawełny. Posiadają sześć kieszeni zapinanych na napy: 2 z przodu z patkami, 2 z tyłu z patkami oraz 2 bardzo praktyczne kieszenie z boku nogawek typu CARGO. Regulacja obwodu w pasie możliwa jest dzięki bocznym ściągaczom. Na kolanach umieszczono specjalne zaszywki, jakie uniemożliwiają wypychanie kolan.
- Spodnie ACU Helikon Rip-stop Camogrom – zaprojektowane zgodnie ze specyfikacją U.S. Army, wyposażone we wzmocnienia na pośladkach i kolanach oraz ściągacze w kieszeniach cargo. Osiem kieszeni gwarantuje zabranie ze sobą niezbędnego sprzętu do wykorzystania w terenie. Po dwie kieszenie umieszczono na tyle, przedzie oraz łydkach, dwie pozostałe to kieszonki cargo, zapinane na rzepy. Tylne zabezpiecza się guzikami. Dodatkowo na kolanach umieszczono kieszenie na nakolanniki. Wygodne noszenie gwarantują sznurek do regulacji w pasie oraz nylonowe taśmy do regulacji nogawek. Dzięki tym praktycznym rozwiązaniom można w łatwy sposób dopasować spodnie do swojej sylwetki.
Warto zwrócić uwagę również na spodenki krótkie, jakie znajdziemy w ofercie Predathor, które mają tak samo wysoką jakość wykonania. W ciepłych miesiącach mogą posłużyć podczas krótszych wypadów w góry lub w tereny, gdzie nie ma gęstej roślinności.