MILITARY GEAR & EQUIPMENT
Zadzwoń do nas: 698 110 799

Zimowy bushcraft – jaką kurtkę wybrać?

Zimowy bushcraft – jaką kurtkę wybrać?

Zimowy bushcraft – jaką kurtkę wybrać?

Wybierając się na zimowy bushcraft lub survival w górach, warto przede wszystkim zadbać o porządne ubranie. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą odpowiedniego wyposażenia w postaci odzieży termicznej, dobrych butów, namiotu, śpiwora, folii NRC oraz innych przedmiotów, których nie musimy wykorzystywać – lecz w skrajnych przypadkach zapewnią nam bezpieczeństwo. Poza tym warto pamiętać o najważniejszym elemencie, jakim jest zimowa kurtka outdoorowa. Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy, które powinna posiadać dobra zimowa kurtka survivalowa!

Kurtki trekkingowe – najważniejsze rodzaje

Praktycznie każdy sklep survivalowy zaoferuje ci co najmniej kilka rodzajów kurtek, które będą różniły się krojem, marką oraz oczywiście przeznaczeniem. Każda z nich może nas skutecznie ochronić od deszczu, wiatru, mrozu, a do tego przeznaczona będzie w góry, do lasu czy na miejskie spacery. Jeżeli chcielibyśmy posiadać pełen pakiet takich kurtek, to musielibyśmy wydać na naszą odzież militarną co najmniej kilka tysięcy złotych i mieć naprawdę bardzo pojemną szafę. Praktyka i doświadczenie robi jednak swoje i na większości z forów doświadczeni survivalowcy rekomendują tak naprawdę dwa rodzaje kurtek – letnią przeciwdeszczową oraz zimową puchówkę. Wybór ten wynika w dużej mierze z tego, że najlepszym sposobem zabezpieczenia się na wyprawę jest tzw. ubiór na cebulkę. Dzięki niemu możemy pozwolić sobie na ściągnięcie jednej z rzeczy w przypadku, gdy robi się ciepło lub odwrotnie – dołożenie kolejnej warstwy ubrania, gdy robi się chłodno. Gdy zestawimy to z kurtką chroniącą przed mrozem w zimę lub przed deszczem w letnie miesiące to gwarantujemy sobie doskonałe zabezpieczenie, które możemy modyfikować w zależności od warunków panujących w danej chwili.

Na zimę tylko puchowa kurtka wojskowa?

Dlaczego najlepszym rozwiązaniem w zimę są kurtki puchowe? Odpowiedź jest oczywista – mają najlepsze właściwości izolacyjne. Dodatkowo są lekkie i wygodne w pakowaniu. Mają jednak też swoje minusy – głównym jest to, że najczęściej nie będą wystarczająco odporne na deszcz, a po nasiąknięciu stają się ciężkie i tracą część ze swoich właściwości izolacyjnych. Mimo wszystko puchówka to doskonały wybór w każdej bushcraftowej wyprawie.

Męska kurtka trekkingowa na zimę – na jaki model warto postawić?

Na rynku znajdziemy wielu producentów zimowej odzieży wojskowej i survivalowej. Z całą powagą musimy przyznać, że wielu małych, aspirujących producentów prezentuje bardzo dobry poziom jakości ich produktów. My jednak skupimy się na zestawieniu najpopularniejszych modeli od największego gracza i żywej legendy, czyli Aplha Industries. Tę markę już przedstawialiśmy – zaczynali od dostaw dla Armii Stanów Zjednoczonych, po czym z hukiem weszli na rynek cywilny – nie rezygnując jednak z dostaw dla wojsk z całego świata. Technika wykonania ich kurtek gwarantuje więc najwyższą jakość, na którą stawiają nawet najbardziej wymagający!

Kurtka wojskowa N2B Mountain

Ta kurtka to uniwersalna, lekka bomberka z nylonu i poliestru, którą dostaniemy już od 250 złotych. Naszym zdaniem jest to jednak kurtka lepsza do miasta, ostatecznie na krótkie wypady do lasu, natomiast nie na typową bushcraftową wyprawę. W tym celu warto postawić na jeden z dłuższych, a tym samym niestety droższych modeli.

Kurtka zimowa N3B

Kurtka outdoorowa, która jest rozwinięciem modelu N2B. Odznacza się głównie tym, że jest nieco dłuższa od swojej poprzedniczki, ma też wiele wygodnych kieszeni, a do tego jest zaprojektowana z dobrych, mrozo- i wodoodpornych materiałów bazujących na poliestrze oraz nylonie. Jej ceny zaczynają się od 600 złotych.

Kurtka survivalowa Polar Jacket

Jeżeli mówimy o dłuższym modelu – to właśnie o takim. Kurtka doskonale chroni przed mrozem i wiatrem, a do tego odznacza się dużą wodoodpornością. Posiada też długie rękawy z elastycznymi mankietami, które pozwolą chronić nasze dłonie. Dodatkowym atutem jest też ściągacz w pasie oraz liczne kieszenie i wygodny kaptur. Jest to świetny model na leśny bushcraft w zimę – a do tego nie zniechęca jego cena, która wynosi nieco ponad 700 złotych.

Podsumowując – pamiętaj, że dobra zimowa kurtka outdoorowa to podstawa. Jest ona szczególnie ważnym elementem twojego survivalowego wyposażenia i z pewnością ją docenisz podczas leśnej wyprawy.

Następny wpis
Lowa – dlaczego warto znać tę markę?
Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.